O tym, że w życzeniach najważniejsza jest życzliwa szczerość, pisaliśmy już w artykule o życzeniach z okazji chrztu. Pierwsza Komunia Święta to przejmujące wydarzenie i cała rodzica przeżywa je mocno. Dlatego właśnie warto przemyśleć życzenia, które złożymy tej młodej osobie, która przyjmuje Komunię. Przygotowaliśmy dla Was poradnik z życzeniami na Pierwszą Komunię Świętą.

Pewnie każdy z nas pamięta to przejęcie, które towarzyszyło przygotowaniom do przyjęcia Komunii po raz pierwszy. To wydarzenie pozwoliło nam w końcu w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Podczas tego wyjątkowego momentu towarzyszy nam rodzina i bliscy. Wspólne świętowanie i wręczanie prezentów jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość tej chwili. Dlatego warto zadbać, by życzenia nie były pobieżne. Często kartki z takich ważnych okazji są zatrzymywane na pamiątkę. Wtedy miło jest powrócić do miłych i ważnych słów od najbliższych.
 
Zainspiruj się także: Życzenia na chrzest święty

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie życzeń od cytatów. Możemy ich szukać we fragmentach pieśni, czytań biblijnych lub przemyśleń świętych. Takie myśli mogą zostać w pamięci na dłużej i rozgrzewać wiarę w trudnych momentach. Zobaczcie nasze propozycje :).

Kilka cytatów o Komunii:   

Niech ziemia nasza stanie się ołtarzem,
a Chleb Komunią dla spragnionych Ciebie.

Tego, kto przyjmuje Zbawiciela w Komunii Świętej, coraz bardziej będzie pociągało na co dzień życie Boże; będzie wzrastał w Mistycznym Ciele Chrystusa, a jego serce ukształtuje się na wzór serca Bożego. święta Edyta Stein

Bóg swoim aniołom dał rozkaz o Tobie, aby Cię strzegły na wszystkich Twych drogach. Psalm 91, 11

Jedna dobrze przeżyta Komunia Święta zdolna jest zmienić nas w świętych i doskonałych. święty Franciszek Salezy

Przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wzbudzaj święte uczucia, rozmawiaj z Nim, módl się i trwaj w Objęciach Umiłowanego. święty Ojciec Pio

Jeżeli chcecie uczynić najmilszy Bogu uczynek i najskuteczniej pokonać pokusy, i wytrwać w dobru, często i z dobrym nastawieniem przystępujcie do świętej Komunii. święty ks. Jan Bosko

Kiedy przyjmiecie naszego Pana, starajcie się zamknąć oczy ciała i otworzyć oczy duszy, a zobaczycie Go w sercu waszym. święta Teresa


Jeśli szukać pięknych kartek komunijnych, koniecznie odwiedź naszą kategorię KARTKI NA KOMUNIĘ.

W życzeniach możemy przekazać nasze najlepsze myśli dla obdarowanej osoby.  Zastanówmy się, otwórzmy i napiszmy to, czego bardzo życzymy. Czasem trudno jest nazwać to, co nam chodzi po głowie. Pragniemy, aby ten sakrament wzmacniał wiarę i zaufanie do Boga, by pozwalał budować z nim więzi. Życzymy, żeby przyjęcie Eucharystii dawało radość, wytchnienie i wzmacniało w byciu dobrym i kochającym. Te słowa mogą z Was wypłynąć, jeśli dacie sobie na to przestrzeń. Aby jeszcze Was wesprzeć, zainspirujcie się życzeniami od nas.

Niech nie ominą Cię: Życzenia z okazji ślubu 

 
Życzenia na Pierwszą Komunię Świętą

Kilka pomysłów na życzenia z okazji Pierwszej Komunii Świętej:

Dziś ważny dzień w Twoim życiu - przyjęłaś/przyjąłeś kolejny sakrament! Bardzo cieszę się, że dzięki Eucharystii będziesz mogła/mógł być jeszcze bliżej Boga.

Życzę Ci, aby Komunia pozwoliła Ci jeszcze bardziej rozbudzić w sobie Bożą miłość i pomogła dostrzec piękno Eucharystii.

Każdy sakrament, który przyjmujesz, mocniej przybliża Cię do Boga. Cieszę się, że mogłam/mogłem być z Tobą w dniu, w którym po raz pierwszy przyjęłaś/przyjąłeś Ciało Chrystusa do swojego serca. Życzę Ci, aby ta Komunia dawała Ci dużo radości Bożej, siły i dobroci każdego dnia.

Mam nadzieję, że czujesz jeszcze lepiej obecność Boga dzięki Eucharystii. W niej możesz wciąż odkrywać, jak wielkie i ważne są: poświęcenie i wybaczenie Jezusa.

Życzę Ci, aby te dwa sakramenty, do których przystąpiłaś/przystąpiłeś, przybliżały Cię do Boga i pokazywały piękno jego dobroci. Możesz w nich odkryć radość i mądrość. Mam nadzieję, że przez ten mały kawałek chleba, Jezus będzie mógł zamieszkać w Twoim sercu na dłużej i razem będziecie budować w nim dobroć i świętość.


Mamy nadzieję, że od teraz łatwiej będzie Wam napisać życzenia. Są one uroczym dodatkiem do obecności w bardzo ważnym wydarzeniu dla chrześcijan. W końcu najszczęśliwsze chwile lubimy dzielić z bliskimi ;).