• Filozofia marki

FIDO to wiara i zaufanie*.

Wiara jest ważną częścią naszego życia. Dodaje nam sił w trudnych chwilach i pokrzepia, gdy tego potrzebujemy. Jest naszym dziedzictwem. Kluczowym elementem kultury. 

Przez wieki nad architekturą i sztuką sakralną pracowali najlepsi artyści. Ich prace wciąż budzą zachwyt. Bazyliki, katedry, mozaiki, freski, witraże, rzeźby... Najpiękniejsze prace w stylach charakterystycznych dla swojej epoki. Wszystko na chwałę Pana!

A czym otaczamy się współcześnie? Jak wygląda asortyment w sklepach religijnych? Masowa produkcja, niestaranne wykonanie, słabe materiały. W dobie konsumpcjonizmu, gdy stawia się na ilość, kryzys jakości nie ominął dewocjonaliów. Miejsca kultu, zamiast sprzyjać zadumie i modlitwie, często przypominają wielkie bazary, będące synonimem kiczu. 

Odmieńmy dewocjonalia i zachwyćmy się nimi na nowo!

W FIDO design inspirujemy się klasycznymi wzorami i poszukujemy współczesnych projektów, dzięki którym więcej osób będzie mogło wyrazić swoje uczucia i zaakcentować wiarę. 

Konsultujemy swoje idee z uznanymi projektantami i księżmi. Chętnie angażujemy do współpracy studentów ASP.

Przykładamy dużą wagę do wyboru firm, którym powierzamy realizację naszych produktów. Wszystkie rzeczy są projektowane i produkowane w Polsce. 

Dbamy o detale i ładne opakowania. Każda rzecz jest przygotowywana w taki sposób, by mogła być wręczona jako prezent.

Wierzymy, że współczesny design i religia mogą iść w parze, a wybór, jaki oferujemy, pomoże każdemu znaleźć to, czego szuka.  

*fido (wł.) - zaufanie; fido (esperanto) - wiara