Składanie życzeń - lubimy czy nie lubimy? Często życzenie jest dla nas problematyczne. Nie wiemy, co powiedzieć czy napisać, jaki jest w ogóle sens ich składania... Jednak życzenia, w najprostszym rozumieniu, to przekazywanie komuś nam ważnemu naszych najlepszych nadziei wobec niego. Na kartkach utrwalamy to, że chcemy dla kogoś dobrze. Proste? Już prawie :).

Na dobre życzenia składa się życzliwa szczerość. Skupienie się na tym, co jest najcenniejsze dla kogoś z danej okazji sprawi, że nasze życzenia będą trafione. Nie mylmy jednak życzeń z roszczeniami - skupmy się na tym, co pozytywne i co ważne dla drugiej strony.  

Życzenia na chrzest święty

Zainspiruj się prezentownikiem: Co dać w prezencie na chrzest święty?

Zanim zaczniemy składać życzenia, warto się zastanowić: czego tak naprawdę chcemy dla nowo ochrzczonego? Pierwszy sakrament jest ważnym wydarzeniem, otwiera nową drogę w wierze i przyłącza do wspólnoty.

Najczęściej chrzest święty przyjmują małe dzieci. Może wydawać się, że pisanie ciekawszych życzeń w kartce dla niemowlęcia jest zbędnym wysiłkiem. Ale! Właśnie ta kartka trafi kiedyś do tego dziecka, kiedy już będzie mogło samodzielnie przeczytać zapisany tam tekst. Warto zadbać, by to, co wpiszemy, odnosiło się nie tylko do danej chwili, ale też niosło jakąś dalszą myśl. W życzeniach wspaniale sprawdzają się cytaty, które mogą inspirować swoim przekazem. Do nich warto odnosić swoje życzenia, dzięki temu uzyskają one bardziej indywidualny charakter.

Kilka cytatów z Biblii o chrzcie

Bo swoim aniołom nakazał w tej sprawie, aby cię strzegli na wszystkich drogach. Psalm 91, 11

Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. List do Galatów 3,27

Idąc na cały świat, głoście Ewangelię wszystkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony. Ewangelia św.Marka 16, 15-16

Teraz również zgodnie z tym wzorem ratuje was ona [woda] we chrzcie nie przez obmycie brudu cielesnego, ale przez zobowiązanie dobrego sumienia wobec Boga, gdyż poszedł do nieba, gdzie poddani Mu zostali Aniołowie i Władze i Moce. Pierwszy List św. Piotra 3,21

Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Ewangelia św. Jana 1,9

A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego. Pierwszy List do Koryntian 6,11

Życzenia na chrzest święty

Chrzest to poważna sytuacja, więc jak wlać trochę ciepła do swojego prezentu dla ochrzczonego? Sercem! Nic tak nie upiększa życzeń, jak włożenie serca w swoje słowa. Nie ma potrzeby sztucznie emanować patosem. W końcu życzymy temu młodemu człowiekowi jak najlepiej. Od teraz należy do wspólnoty Kościoła, jest otwarty na dary od Boga, dąży do zbawienia. Od tego symbolicznego polewania głowy wodą zaczynają się wielkie rzeczy!

Kilka inspiracji z życzeniami dla Was:

Niech od tego dnia zawsze towarzyszą Ci Wiara, Nadzieja, Miłość. Szukaj dobra i dziel się nim z innymi. Wiele błogosławieństwa i dostrzegania darów, które daje Ci Bóg. Życzę Ci, abyś w tej Wspólnocie znalazł wartościowe relacje, które będą przybliżać Cię do Boga i zbawienia. I pamiętaj, że chrześcijanin nie powinien być smutny :).
 
Z okazji przyjęcia pierwszego sakramentu życzę, aby ten czas odkrywania Boga był pełen łask. Niech nie opuszcza Ciebie Twój Anioł Stróż i przynosi Ci pocieszenie w trudnych sytuacjach. Zło dobrem zwyciężaj, bo ono ma niezwykłą moc. Niech Twoja wiara rośnie każdego dnia. Życzę Ci, aby Twoje nowe życie było pełne czynienia dobra. 
 
Życzę Ci, aby Twoja droga duchowa byłe pełna światła i oczyszczającej wody. Rozwijaj swoje talenty, którymi zostałeś obdarzony przez Boga, by stawać się coraz doskonalszy. Niech Dobro będzie nieodłączne w Twoim życiu. Wierzę, że chrzest święty umocni Cię do szerzenia Dobra wokół siebie. 
 
Dziś Życzę Ci wytrwałości w wierze. Niech Twoja relacja z Bogiem rozkwita z każdą chwilą, a Jego opieka nie opuszcza Cię nawet na chwilę. Wiele Miłości - w Tobie, dla Ciebie i od Ciebie. Kochających ludzi wokół siebie, którzy w tej Wspólnocie będą Cię wspierać. Niech łaski od Ducha Świętego będą dla Ciebie bardzo hojne!
 
Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w Twoim chrzcie. Z uśmiechem myślę o tym, że rozpoczynasz swoją drogę do zbawienia. Życzę, abyś potrafił stawiać Miłość na pierwszym miejscu i czuł ją każdego dnia, jak bardzo Bóg Ciebie kocha. Aby boska opieka przejawiała się we wsparciu, które otrzymasz od Twoich rodziców, chrzestnych i przyjaciół. W trudnych chwilach pamiętaj o modlitwie do swojego patrona, … do którego możesz zwrócić się o pomoc. Błogosławieństwa +

(warto dołączyć modlitwę do patrona osoby ochrzczonej)

W życzeniach z okazji chrztu dziecka trudne może być dla nas to, że jeszcze nie znamy tego małego człowieka. Nie wiemy nic o jego charakterze, marzeniach, kłopotach, zdolnościach. Warto podejść z nadzieją do tej młodej istoty i po prostu chcieć dla niej jak najlepiej. 

Mam nadzieję, że pomogłam Wam w szukaniu pomysłów na dobre życzenia. Życzę Wam, aby to było dla Was coraz łatwiejsze, abyście bez trudu potrafili z empatią wyczuć, co dla kogoś jest ważne, szczególnie dla młodego człowieka, który zaczyna odkrywać świat :).

(Pamiętajcie, aby podpisać się pod swoimi życzeniami!)
Anna