Najlepsze życzenia to te od serca. Jednak ich napisanie trochę wysiłku i zastanowienia. Czasem dużo łatwiej jest znaleźć prezent, niż wymyślić miłe słowa, które wpiszemy do ślubnej kartki. Tym razem przychodzimy z poradnikiem pisania życzeń na ślub, by przekonać Was, że to wcale nie jest taka trudna sztuka.

Życzenia na ślub
Duże, minimalistyczne kartki z grafiką "Miłość" Joanny Ambroz są wyjątkową alternatywą dla tradycyjnych kartek ślubnych.
 
Jeśli dobrze znamy Państwa Młodych, będzie nam łatwiej określić, jakie życzenia najbardziej ich ucieszą. Może pragną egzotycznych podróży, może wielodzietnej rodziny - jeśli doskonale wiecie, co im w duszy gra, śmiało uwzględnijcie to przy składaniu życzeń. 

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie życzeń od cytatu. Zapisane słowa pozostają na dłużej, dlatego warto wzbogacić notkę o piękne wypowiedzi świętych czy  fragmenty Pisma Świętego. 

Życzenia na ślub

Kartki z motywem pary młodej będą uroczym dodatkiem do prezentu.

 
Kilka cytatów, od których warto rozpocząć życzenia:

Miłość jest źródłem i początkiem wszelkiego dobra, jest wypróbowaną obroną i drogą wiodąca do nieba. Kto nią postępuje nie może ani błądzić, ani się lękać. Miłość kieruje, chroni i prowadzi. święty Fulgencjusz z Ruspe

Miłość pochodzi od Boga, ponieważ Bóg jest miłością. święty Leon Wielki

Kochać znaczy połączyć się z drugim człowiekiem i dostrzec w nim iskrę Boga. Thomas Merton

Miłość jest skrzydłem, które ten dał człowiekowi, aby ten mógł wzlecieć do Niego. Michał Anioł

Gdzie nie ma miłości, tam wszystkie zasoby cnót są bezużytecznym stosem kamieni. święty Franciszek Salezy

Jedyną miarą miłości jest miłość bez miary. święty Franciszek Salezy

Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość. ks. Tadeusz Olszański

Miłość nigdy nie ustaje, jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie. (..) Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość. 1 Kor 13,1-13

Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów. 1 P 4,10

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. – 1J 4,7-8

„Na to zaś wszystko przyobleczcie miłość, która jest więzią doskonałości.” Kol 3,14

Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości! 1 Kor 16,14


A Pan (...) niech spotęguje waszą wzajemną miłość dla wszystkich.
 1 Tes 3,12


Z okazji ślubu warto życzyć przede wszystkim miłości: szczerej, zdrowej, umacniającej w wierze, rozwijającej się. W małżeństwie często pojawiają się trudności, dlatego warto życzyć wytrwałości i mądrości w rozwiązywaniu problemów. Choć brzmi to dość uniwersalne, to właśnie tego też pragnie wielu z nas.
Życzenia na ślub
Niebieski coraz częściej staje się kolorem przewodnim na ślubach i weselach. Jeśli chcecie wybrać kartkę w tym kolorze, zobaczcie nasze propozycje od Paperwords.


Po
mysły na życzenia na ślub:
 
W tym wyjątkowym dniu życzę Wam, aby wasza codzienność była przepełniona miłością - tą wzajemną, ale przede wszystkim tą Bożą. Żebyście trwali, rozwijali się i wzrastali w tej miłości, prowadzili siebie nawzajem do Zbawienia wspólną ścieżką. Niech Bóg będzie obecny w Waszej Rodzinie każdego dnia, błogosławi Wam, pomaga w trudnych momentach, udziela wielu łask. Niech kolejne lata małżeństwa będą źródłem radości i pokoju. 

 

Wkroczyliście na kolejny etap Waszej niezwykłej relacji - od dzisiaj jesteście mężem i żoną! Życzę, aby Wasza miłość ukazywała Wam jak najwięcej Dobra. Obdarzajcie się nią każdego dnia, a dzięki temu będziecie mogli dawać ją całemu światu. Bądźcie dla siebie nawzajem największym wsparciem w trudnych chwilach. Niech Bóg obdarza Was wielkimi łaskami i radościami.

 

Ten piękny dzień będziecie pamiętać długo. Cieszę się, że mogłam dzisiaj Wam towarzyszyć. Miłość ma niezwykłą moc, która prowadzi do dobra i świętości. Życzę Wam, abyście podążali tą drogą razem, dzieląc ze sobą szczęście i trudne chwile. Życzę też, abyście zawsze czuli wsparcie Świętej Rodziny, która jest niezwykłym wzorem małżeństwa.

 

Dziękuję, że chcieliście podzielić się swoim szczęściem ze mną. Niech Wasze małżeństwo prowadzi Was do świętości. Spełniajcie swoje marzenia i pomagajcie w potrzebie. Razem możecie dokonać niesamowitych rzeczy. Błogosławieństwa i niech miłość zawsze będzie z Wami.

 

W dniu ślubu życzę Wam, aby ta wspólna przygoda trwała jak najdłużej. Abyście czerpali jak najwięcej radości z chwil, które spędzacie razem. Niech pokonywanie problemów Was wzmacnia, a spełnianie marzeń przybliża do siebie jeszcze mocniej. Bądźcie jak Święta Rodzina: wierna, kochająca, dążąca do Zbawienia.


Mam nadzieję, że nasz poradnik okaże się pomocny :). W końcu w składaniu życzeń liczy się nie tylko okładka!

Życzenia na ślub

Kartka "Na wspólną drogę życia" w dwóch wydaniach: z czerwonymi kwiatami i niebieskimi jagodami. Kliknij, by je zobaczyć.