Co roku ekscytujemy się nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Czekamy na czas spędzony wspólnie z bliskimi, z pysznościami i pięknymi prezentami. W Święta otacza nas tyle dobrego, że czasem umyka nam przeżywanie nadejścia Zbawiciela. Adwent, czyli czas oczekiwania może być bardzo wspierający w lepszym doświadczeniu Bożego Narodzenia.

Adwent kojarzymy z roratami, wieńcem z czterema świecami i dobrymi uczynkami. Te symbole towarzyszą oczekiwaniu na narodziny Jezusa i mają nam przeżywać je jak najowocniej. W codziennym natłoku spraw umykają nam te elementy i ich znaczenie. Adwent to doskonała okazja, by praktykować codzienne radości, wdzięczności i dobroć. Aura czynienia dobra bardzo udziela się w grudniu i zdecydowanie warto jej ulec, by świadomie przeżyć ten czas. Cieszy nas Boże Narodzenie, więc możemy przedłużyć tę radość, zaczynając ją wcześniej :)

W okresie Adwentu ważne jest kierowanie się miłością i dobrocią. Warto się zastanowić nad tym, czego chcemy doświadczyć przez ten czas. Możemy poszukiwać czasu na pogłębienie i odnowienie relacji, które są dla nas ważne. Adwent możemy wykorzystać, by wypracować w sobie nawyk praktykowania wdzięczności. Poszukiwanie okazji do dobrych uczynków też może być dobrym pomysłem na czas oczekiwania.

Bardzo pomocne w realizacji naszych postanowień są wyzwania adwentowe. Ich style są bardzo różnorodne, dlatego na pewno znajdziecie to odpowiednie dla siebie. W tym roku przygotowaliśmy wyzwanie adwentowe dla zabieganych w duchu praktykowania dobroci i wdzięczności. Każdego dnia na w relacji na naszym Instagramie pojawi się zadanie, które wesprze Was w radosnym przeżyciu Adwentu.

Jeśli poszukujecie wartościowej formy kalendarza adwentowego dla dzieci, zobaczcie grafiki, które przygotowały Sara Tchorek i Urszula Pastwa.

Kolorowy kalednarz adwentowy Sary Tchorek znajdziecie TUTAJ.
Czarno-biały kalednarz adwentowy Urszuli Pastwy znadziecie TUTAJ.