Styczniową, dogasającą atmosferę rodzinnych świąt dogrzewają jeszcze Dzień Babci i Dziadka. Choć często dziadkowie mówią, że wystarczy im sama pamięć i życzenia, to chcemy wyrazić swoją miłość, wręczając im piękne prezenty. Niełatwo jest wymyślić podarunek, szczególnie kiedy mamy za sobą długie poszukiwania bożonarodzeniowych upominków. Dlatego przedstawiamy kilka pomysłów na prezenty od wnuków, które ucieszą obdarowywanych. 

Pomysły na prezenty dla babci i dziadka
Plakaty ze zdjęć znajdziesz TUTAJ.

Ożywczym akcentem w domach będą plakaty z modlitwami i fragmentami psalmów. Piękna modlitwa św. Ignacego Loyoli oraz wyjątkowy plakat z fragmentem psalmu 131 mogą zainspirować babcie i dziadków do urozmaicenia swojej codziennego pacierza. Czarno-białe wykonanie pięknie współgra z elementami roślinnymi. Natomiast plakaty z domem przekażą dziadkom, że bardzo lubimy atmosferę ciepłego i pełnego dobroci domostwa, które udało im się zbudować przez lata. Te sympatyczne obrazy świetnie odnajdą się w babcinych i dziadkowych wnętrzach, dodając im jeszcze więcej ciepła.

Pomysły na prezenty dla babci i dziadka
Dębowe krzyże są dostępne w dwóch rozmiarach. Kliknij w zdjęcie, by zobaczyć więcej.

Wnętrza naszych dziadków często są zróżnicowane, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie minimalistyczny drewniany krzyż. Jego proste wykończenie sprawia, że pasuje do każdego miejsca. Właśnie z powodu tej prostoty jest przez Was chętnie wybierany. Pięknie opakowany w granatowe pudełko jest gotowy do wręczenia.

Notatniki również sprawdzą się jako prezent. Wybór jest między miękko i twardo oprawionymi, które na swych stronach mają cytaty biblijne i słowa świętych. Babcie i dziadkowie często lubią zapisywać przeróżne informacje. Moja babcia uwielbiała notować zasłyszane cytaty i modlitwy, zbierać przepisy i porady, a nawet spisywać punktację uczestników w ulubionych teleturniejach :). Nasze notatniki mogą być dziennikiem, a może nawet rysownikiem dla bardziej artystycznych dusz.

Pomysły na prezenty dla babci i dziadka
To tylko przykładowe kartki okolicznościowe. Kliknij w zdjęcie, by zobaczyć więcej.

Eleganckim i miłym dopełnieniem podarunków dla babci i dziadka będą życzenia wypisane w nasze wyjątkowe kartki. I choć czasy robienia przez nas laurek są już za nami, warto podążać tradycją pisania do bliskich osób. Mamy w FIDO duży wybór papeterii na różne okazje. Szczególnie bliskie nam są motywy roślinne, które dobrze będą pasować do prezentów dla dziadków. Miłe dla oka też są obrazy z aniołami na błękitnym tle symbolizującymi opiekę. Modlitwa do Anioła Stróża z przodu i serdeczne życzenia dopełnią się, kiedy chcemy docenić głęboką więź, jaka jest między nami a babcią i dziadkiem.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje będą pomocne w wybieraniu najlepszego upominku na Dzień Babci i Dziadka. Jesteśmy ciekawi, jakie zestawy skomponujecie dla Waszych bliskich w tym miesiącu :).