Ekologiczne rozwiązania często kojarzą nam się z nieatrakcyjnym brązowym lub szarym papierem. My udowadniamy, że dbanie o planetę, estetyka oraz wiara mogą spotkać się razem i wyjdzie z tego przepiękny projekt!
Wyjątkowa kolekcja roślinnych miniplakatów została zaprojektowana przez Weronikę Szychowską. Minimalistyczne grafiki polnych roślin wzbudzają w nas tęsknotę za przyrodą, latem i spacerami po łąkach. Często mówi się, że w naturze łatwiej jest nam poczuć Boga :). Nie zawsze mamy możliwość spędzenia czasu w naturze i modlitwy. Często jesteśmy zabiegani, dlatego takie niezwykłe wzory fantastycznie sprawdzają się w naszych domach, gdzie chcemy delikatnie zaznaczyć naszą wiarę.
Katolickie i ekologiczne miniplakaty

Miniplakat Deus Tecum (łac. Bóg z Tobą) z motywem roślinnym został wydrukowany na papierze częściowo wyprodukowanym z migdałów.

Deus Tecum, czyli Bóg z Tobą, to piękne błogosławieństwo, którym możemy obdarzyć naszych bliskich. Ten miniplakat zawdzięcza swój piękny, jasnobeżowy kolor pozostałościom z migdałów. Wzbudza to w nas skojarzenia ze starymi stronicami atlasu roślin, który możemy znaleźć w zakurzonych, domowych biblioteczkach. Takie urocze wspomnienie wzbudza pozytywne skojarzenia, którymi przecież bardzo chcemy się otaczać :).
Katolickie i ekologiczne miniplakatyNiezwykły upominek może stać się śliczną osobą domu - to doskonale widać z miniplakatem Deo Gratias (łac. Dzięki Bogu)!

Roślinny miniplakat jest świetnym sposobem na okazanie wdzięczności. Deo Gratias (łac. Dzięki Bogu) to małe, codzienne przypomnienie, by afirmować i doceniać to, co mamy. Nawet małe podziękowanie bliskiej osobie lub Bogu za to, co mamy, co daje nam radość i mądrość, sprawi, że na każdy dzień będziemy patrzeć z nadzieją :). I takie ciepłe myśli warto przekazywać dalej!
Katolickie i ekologiczne miniplakatyKatolicki miniplakat Gratia Plena (łac. łaski pełna) jest idealnym prezentem dla kobiety w ciąży.

A jeśli szukacie prezentu dla kobiety spodziewającej się dziecka, koniecznie zobaczcie miniplakat Gratia Plena (łac. łaski pełna). Tradycja dawania kwiatów przyszłej mamie nabiera nowej formy :). Słowa nawiązujące do modlitwy "Zdrowaś Maryjo" świetnie ukazują, jak niezwykłym przeżyciem jest noszenie dziecka pod sercem. To niezwykły dar, który nazywany jest przecież "stanem błogosławionym". Ten wspaniały czas warto celebrować - w końcu kolejnym etapem są narodziny dziecka!
Katolickie i ekologiczne miniplakatyTe wyjątkowe wzory religijnych miniplakatów znajdziecie też w formie pocztówek - kliknij w zdjęcie, żeby je zobaczyć.

Możecie też we wszystkie myśli przekazać w formie pocztówek - wzory Weroniki są też dostępne jako kartki! Możecie napisać liścik lub życzenia do bliskiej osoby. Taki wyjątkowy, roślinny papier doda niezwykłego charakteru słowom, które skreślicie na odwrocie.

Tak subtelne elementy jak kartki i miniplakaty mogą przypominać nam o Bogu zawsze i wszędzie. Takie pomysły bardzo lubimy - w końcu naszą wiarę można wyrażać na wiele sposobów :)!
Więcej wyjątkowych katolickich projektów znajdziecie na FIDOdesign.pl