Czego możemy życzyć z okazji Wielkanocy? Ostatnio szczególnie ważne jest dla nas zdrowie, ale przecież te święta mają swoje wyjątkowe znaczenie. Możemy nadać naszemu "Alleluja!" silniejsze znaczenie.


Wraz z nadejściem wiosny przeżywamy bardzo niezwykłe święta. Wielkanoc, która jest sensem naszej wiary, to niezwykle radosny dzień. Chrystus pokazuje nam w nim, że życie wieczne jest dla nas, a dobro ma siłę pokonania zła. Dlatego spotkamy się z naszą rodziną i bliskimi, aby spędzić czas w radosnych nastrojach. Chcemy życzyć sobie najlepsze rzeczy i nie chcemy, by umknęły nam wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Piękna tradycja wysyłania sobie kartek z życzeniami coraz mocniej zatraca chrześcijański aspekt tych świąt, dlatego warto dodać wartościowe cytaty.

Cytaty, które warto dołączyć do życzeń wielkanocnych:

Wstał Pan Chrystus z martwych ninie, uweselił lud swój mile.
Alleluja, pochwalmy Pana. Alleluja.

Chrystus zmartwychwstan jest, nam na przykład dan jest,
iż mamy zmartwychpowstać, z Panem Bogiem królować, Alleluja!
 
Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość. św. Jan Paweł II
 
Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa! fragment Exultetu
 
Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. J 11, 25-26
 
Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Łk 24, 5-6

W życzeniach z okazji Wielkanocy chcemy bliskim życzyć jak najlepiej. Przez Wielki Tydzień rozważamy i celebrujemy wielką miłość Jezusa, który oddał swoje życie za nasze zbawienie. Dlatego warto cieszyć się z tego, że dobro pokonało zło i życzyć bliskim, by doświadczali dobra.

Kilka propozycji na wielkanocne życzenia:

Pogodnej i rodzinnej Wielkanocy! By te Święta przyniosły Wam radość z obecności Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech wiara, nadzieja i miłość będą obecne w Waszym życiu nie tylko podczas tych niezwykłych dni.
 
Z okazji Wielkanocy życzę Ci pięknych chwil z rodziną. By ta wspólna modlitwa i spędzony razem czas przybliżał Was do siebie. By zdrowie pozwoliło Wam spotkać się razem i świętować Zmartwychwstanie Pana. Alleluja!
 
Życzę Ci przeżycia wspaniałych Świąt Wielkanocnych w gronie najbliższych. By miłość i radość towarzyszyły Wam nie tylko podczas Zmartwychwstania. 

Wesołego Alleluja! Jezus pokonał grzech, wygrały dobro i miłość. Życzę Ci ich obecności w Twoim życiu. Byś doświadczał/a i dawał/a dobro, a także byś kochał/a i był/a kochany/a.

Alleluja, Zmartwychwstał! Swoją miłością obdarzył każdego człowieka! Życzę Ci, byś zawsze czuł/a się kochana/y przez Boga i Twoich bliskich. Wspaniałych chwil z bliskimi w tym trudnym czasie.


Koniecznie zobaczcie nasze wielkanocne kartki na życenia!