Każdy rodzic mierzy się z tym wyzwaniem, by wybrać dziecku wartościowy prezent mikołajkowy. Chcemy, żeby nie tylko podobał się naszemu dziecku, ale też by rozwijały. Każde dziecko jest inne, dlatego prezenty od Mikołaja mogą wspierać talenty pociech. Zobaczcie, jakie zachwycające prezenty dla dzieci znajdziecie u nas :).
Zdecydowanie najbardziej zachwycającym prezentem są lalki anioły. Dzieci je uwielbiają! Są wspaniałymi towarzyszami i towarzyszkami zabaw. Lalki anioły zostały uszyte z bawełnianego materiału, dzięki temu są przyjemne w dotyku i trwałe. Mocny szew lalek sprawia, że bardzo dobrze znoszą energiczne zabawy i bez problemu można je prać w pralce. Lalki bardzo pobudzają dziecięcą pomysłowość. Dzięki skrzydłom lalki mogą latać i “opiekować się” bawiącymi dziećmi, siostrami, braćmi i rodzicami. Lalki mogą być pierwszymi modelkami i modelami dla dzieci. Ubranka bardzo łatwo jest ściągnąć, bo mają z tyłu guziczki lub gumkę. Dzieci mogą uczyć się szyć nowe stroje, torby, czapki, buciki dla aniołów. Zdecydowanie rozwijający prezent!


Dla miłośniczek i miłośników układanek mamy niezwykle kolorowe puzzle. Komplet składa się ze 130 barwnych elementów, które pobudzają wyobraźnię! Puzzle znane są od dawna jako świetny sposób na rozwijanie spostrzegawczości i koncentracji. Granatowe, wytrzymałe pudełko ułatwia ich przechowywanie po zakończonej zabawiem, a na nim jest obrazek, na który można zerkać w poszukiwaniu podpowiedzi. Takie wzorzyste obrazki dają dużo powodów do udanej zabawy. Sprawiają, że układanie nie jest nudne, a motyw religijny zachęca do rozmowy o wierze. Puzzle to podstawowa zabawka dla rozwoju dziecka :).


Które dziecko nie kocha rysować? Kolorowe malunki towarzyszą nam od najmłodszych lat. To właśnie przez rysunki dzieci wyrażają swoje emocje - w końcu bardzo często wręczają rodzicom laurki. I ta potrzeba tworzenia pozostaje z dziećmi na długi czas. Starszym polecamy przeróżne notesy, które u nas znajdziecie. Niektóre przyciągają pięknymi, kwiatowymi okładkami. Doskonale nadają się jako podręczny zeszycik, w którym można zapisywać opowiadania i małe rysunki. Te większe notatniki mają w sobie rysunki, które mogą stać się kolorowankami dla dziecięcej wyobraźni. Na dole każdej strony są cytaty świętych. Takie krótkie zdania mogą być zachęcające, kiedy dziecko uczy się czytać. Choć notesy nie są oczywistym prezentem dla dziecka, zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę.


Naszą ostatnią propozycją dla starszych dzieci są różańce na palec. Szczególnie dla dzieci przystępujących do Komunii będą pięknym prezentem, który pozwoli im przybliżyć się do Boga. Dla dzieci ważna jest różnorodność, również w modlitwie. Dlatego kolorowe różańce na palec, które można mieć zawsze przy sobie będą fajną zachętą i przypomnieniem o modlitwie różańcowej. Ten prezent to bardzo dobry pomysł dla starszych dzieci, dla których małe przedmioty nie są niebezpieczne.

Wierzymy, że wszystkie prezenty z tej listy spodobają się Waszym dzieciom! Koniecznie zaglądnijcie do zakładki Prezenty dla dzieci, by wybrać najlepszy upominek dla Waszych pociech :)