Gdy się jest dzieckiem, nie ma się żadnego problemu w określeniu, co by się chciało dostać. Gdy jednak stajemy się dorośli i chcemy sprezentować dziecku coś wyjątkowego, zrobić prezent niespodziankę, nagle okazuje się, że to już nie jest takie proste. Dlatego postanowiliśmy ułatwić Wam zadanie i zaprezentować kilka naszych propozycji, które skonsultowaliśmy z dzieciakami :) 

Po pierwsze, ręcznie szyte lalki anioły. Dzieci je uwielbiają! Widzimy to również na targach - gdy lalka wpadnie dziecku w oko, to już zostaje w sercu na dobre i rodzice prędzej czy później wracają do nas, by ją kupić. Od kiedy nasza córka dostała anioła od Mikołaja pod poduszkę, ciągle powtarza, że to najładniejsza lalka na świecie. Z początku mówiła "ta lalka jest piękniejsza ode mnie!", ale po naszej interwencji zmieniła zdanie i teraz trzyma się wersji: "jest tak piękna, jak ja!" :)

Prezenty świąteczne dla dzieci

Rodzina aniołów prawie w komplecie

Lalki mają z tyłu guziczki i rzepy, dzięki czemu można im odpiąć skrzydła (np. przy zabawie, w której lalka najpierw jest niegrzeczna, a dopiero potem staje się aniołem) i zdjąć ubranka (np. do zabawy w kąpiel) lub zmienić na inne (będzie okazja, by nauczyć dziecko szycia).

Nasza córka swoją pierwszą lalkę z tej pracowni dostała pod choinkę, gdy była jeszcze dzidziusiem. Z początku lalka pełniła funkcję dekoracji w jej pokoju. Dopiero z czasem zaczęła się nią interesować i teraz już codziennie układa ją do spania wieczorem.

Innym fajnym prezentem dla dziecka mogą być plakaty. Niektóre dzieci mają tak dużo zabawek, że kolejna pod choinką zginie w tłumie. W takiej sytuacji śmiało możemy postawić na plakat. Wbrew pozorom, dzieci też się interesują wystrojem swojego pokoju, a piękne barwy, kolorowe anioły i botaniczne motywy bardzo im się podobają. Maryja pośród kwiatów zachwyca nasze maluchy, a syn dba o to, by na półce koło łóżka anioł w ramce był zawsze równo ustawiony.

Prezenty świąteczne dla dzieci


Dla starszych dzieci i młodzieży, dobrym wyborem może być też notatnik. To praktyczny przedmiot, który zawsze się przyda. Można prowadzić w nim pamiętnik, kalendarz, zapisywać złote myśli albo wykorzystać w szkole do ulubionego przedmiotu. Dodatkowo fajne ilustracje i wyselekcjonowane cytaty sprawią, że obdarowany będzie miał na co dzień kontakt z Dobrym Słowem, a oryginalna okładka Zip!Cover pomoże nie pogubić dodatkowych karteczek z zapiskami. Takim prezentem łączymy przyjemne z pożytecznym.Pod choinkę polecamy też stempel z szopką bożonarodzeniową - drobny ponadczasowy gadżet, który daje sporo radości i świetnie podkreśla charakter tych Świąt. Pieczątka jest spakowana w szary materiałowy woreczek, więc nie trzeba jej nawet dodatkowo pakować - wystarczy przywiązać sznurkiem etykietę z imieniem osoby, którą chcemy obdarować.


Dla tych, którzy uwielbiają puzzle, również mamy coś dobrego. Piękne wzory z biblijnym motywem zachęcają do układania! Wspaniałe kolory grafik pobudzają wyobraźnię. Taka wspólna zabawa przy układaniu puzzli jest świetną okazją, by naturalnie rozmawiać z dzieckiem o wierze i Bogu. Pamiętajcie, że puzzle składają się z małych elementów, dlatego nie są odpowiednie dla dzieci poniżej 3. roku życia.


Prezenty świąteczne dla dzieci

Ułożone puzzle "Maryja pośród kwiatów"

Mamy nadzieję, że teraz wybór prezentu będzie o wiele prostszy! A jeśli czujecie niedosyt, to po więcej inspiracji zajrzyjcie do kategorii Religijne prezenty dla dzieci, gdzie regularnie dodajemy nowe produkty.