Jak ważnym i przejmującym wydarzeniem jest Pierwsza Komunia Święta wie wiele osób. Zwykle w maju i w czerwcu w kościołach dzieci w białych strojach przyjmują Eucharystię. Towarzyszy im wtedy rodzina i bliscy. Nic dziwnego, że często prezenty, które otrzymują z tej ważnej okazji, są związane z wiosną. Przyjemna pogoda wzmacnia cieszenie się z tego, że w pełni można uczestniczyć we Mszy Świętej.

Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą
Mały drewniany krzyż będzie pięknym prezentem z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Każdemu przyjmowanemu sakramentowi towarzyszy tradycyjny i piękny podarunek - krzyż. Dla dzieci przystępujących do komunii polecamy małe, drewniane krzyże. Własny krzyż będzie darzony sentymentem i przypomni o codziennej modlitwie i bliskości z Bogiem.

Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą
Przepiękna postać Matki Boskiej i delikatna kolorystyka budzą pozytywne emocje.

Plakaty w FIDO łączą w sobie piękną przyrodę i to, co ważne w przyjęciu Jezusa do serca. Szczególnie lubianym prezentem z okazji komunii jest plakat z Maryją pośród kwiatów. Kolorowa ilustracja z Matką Boską przykuwa dziecięcy wzrok i przypomina o pięknych modlitwach.

Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą
Kolorowe miniplakaty mogą być piękną i użyteczną ozdobą. Ich forma pozwala łatwo dopasować je do otoczenia.

Urzekające dla młodych mogą być miniplakaty. Ich mały format wyróżnia te ilustracje. Można je ustawić też na biurku lub półce, bez konieczności wieszania. Wizerunek Świętej Rodziny, cytaty świętego Jana Bosko, a może sentencje z roślinami? Z pewnością wśród miniplakatów można znaleźć coś, co zadowoli różne gusta :).

Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą
Różańce na palce są eleganckim przypomnieniem o pięknej formie modlitwy.

Wyjątkowym prezentem będą też piękne różańce wykonane z kamienia. Są idealne na palec, dlatego można je nosić na co dzień. Różne minerały zostały wykorzystane do stworzenia ślicznej biżuterii inspirowanej świętymi i błogosławionymi kobietami. Ich imiona i patronki pomogą Wam w wyborze najlepszego różańca. A naprawdę ciężko zdecydować się na jeden!

Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą
Puzzle świetnie sprawdzą się w roli prezentu dla dzieci. Uczą koncentracji i pobudzają kreatywność. Poprzez zabawę stymulują rozwój mózgu.

Ciekawym pomysłem na prezent są też puzzle. Kolorowe grafiki angażują w zabawę. Do wyboru są: z modlitwą do Anioła Stróża, z modlitwą "Zdrowaś Maryjo" albo z ilustracją biblijnej Arki Noego. Ich układanie to świetna okazja, żeby w rodzinnym gronie porozmawiać o Bogu. Dodatkowo grafiki pobudzają wyobraźnię, która mocno pracuje podczas słuchania opowieści z Pisma Świętego.

Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą
Kolorowe notesy "Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia"pomagają mieć codzienny kontakt ze Słowem Bożym.

Nie zapominajmy też o notatnikach. W twardych i miękkich okładkach i różnych barwach - spory wybór. A wszystkie zachęcają do tego, żeby zacząć w nich notować lub rysować. Dla tych, którzy lubią cytaty, polecamy notesy ze słowami świętych lub z cytatami biblijnymi. Dzięki nim inspirujące zdania mogą towarzyszyć każdego dnia.
 
Zobaczcie wszystkie produkty, które polecamy Wam na prezenty komunijne. W zakładce NA KOMUNIĘ z pewnością znajdziecie odpowiedni podarunek dla Waszych bliskich.