Jeśli weźmiemy do ręki grudniowe wydania magazynu wnętrzarskiego albo zajrzymy do świątecznych postów na blogach, bez trudu znajdziemy różne dekoracje podkreślający uroczysty charakter tego zimowego okresu. Znajdziemy tam Mikołaje, elfy, bombki, choinki, stroiki, gwiazdki, świeczki, lampiony, śnieżynki, lampki, jemiołę... Czy jednak znajdziemy tam Jezusa?

Święta Bożego Narodzenia zostały mocno zlaicyzowane. Kalendarze adwentowe oferują nam zabawki i słodycze, a adwent przypomina czasem jedne wielkie zakupy. Zaczęliśmy się zastanawiać, co możemy poradzić, by nasze dzieci czuły sens tego święta nie tylko w kościele. Jak pokazać maluchom, co tak naprawdę wspominamy? Odpowiedź była prosta - pokażmy im szopkę.

Zaczęliśmy od prostych projektów DIY wykonanych wspólnie z dziećmi:

Po co szopka bożonarodzeniowa?
Nasza pierwsza szopka bożonarodzeniowa :)
 
To jednak nie było to, co siedziało w naszych sercach. Dlatego gdy tylko wystartowaliśmy z FIDO design, postanowiliśmy zrealizować nasze plany i marzenia tworząc piękną szopkę przy współpracy z profesjonalistami. Znaleźliśmy utalentowanych ludzi, którym bliska była nasza estetyka i wspólnie połączyliśmy minimalistyczne jednobarwne ceramiczne figurki z równie minimalistycznym dębowymi domkiem, by stworzyć ponadczasowy projekt zachwycający swoją prostotą.

Po co szopka bożonarodzeniowa?

Minimalistyczna szopka pasuje do każdego wnętrza

Domki są wykonane z dębowego drewna i zawoskowane. Same w sobie mogą być świetną całoroczną dekoracją. Ceramiczne figurki są całe białe, dzięki czemu odnajdą się w każdym wnętrzu i będą pasować do innych świątecznych dekoracji. Można ustawiać je na różne sposoby, według własnych upodobań.

Po co szopka bożonarodzeniowa?

Szopka 
spakowana jest do eleganckiego granatowego pudełka, w którym można ją wygodnie przechowywać w okresie poświątecznym. Ładne opakowanie sprawia również, że cały zestaw idealnie nadaje się na prezent. Można ją nie tylko wręcz osobiście, ale też zamówić wraz z życzeniami dla Bliskich, z którymi nie będziemy mogli spotkać się w te Święta.

Po co szopka bożonarodzeniowa?

Szopka bożonarodzeniowa
 łącząca w sobie delikatność ceramiki z surowością drewna podbija serca naszych Klientów. Jeśli też dołączyliście do grona miłośników tego projektu, koniecznie zobaczcie film z pracowni ceramicznej, w którym Katarzyna Stefaniak opowiada o swojej pracy i powstawaniu figurek:


Prawda, że to niesamowite i piękne? Uwielbiamy podglądać, jak powstają ręcznie robione rzeczy, i rozmawiać o inspiracjach. Z czego wynika, że kształt jest taki, a nie inny? O czym autor myślał? Co chciał pokazać? Dopiero po zgłębieniu tematu, najlepiej widać serce włożone w przygotowanie.

Szopka nie sprawi, że Święta na pewno będą udane i nikt się z nikim nie pokłóci. Ale będzie piękną dekoracją i cudownym prezentem, na który miło będzie popatrzeć, by przypomnieć sobie, o co właściwie chodzi w tym wyjątkowym okresie. Niech opiekuńcza postawa Józefa i troska Maryi zainspirują nas do otworzenia swoich serc dla naszych Najbliższych. Tego życzymy Wam na nadchodzące Święta. Te najbliższe i każde kolejne.

Szopkę możecie kupić tutaj: SZOPKA BOŻONARODZENIOWA