Niedawno otworzyliśmy w FIDO design nowy dział, nową kategorię produktów - outlet. W jakim celu? Co możecie tam znaleźć? I czy to przystoi, by tworzyć outlet w sklepie z dewocjonaliami i katolickimi prezentami?

Po co OUTLET z katolickimi rzeczami?
Do outletu trafiają również końcówki kolekcji plakatów. Plakat "Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia".

Prawda jest taka, że dewocjonalia powstają podobnie, jak wszystkie inne produkty. Jak bardzo byśmy się nie starali, raz na jakiś czas zdarzają się pomyłki czy uszkodzenia, których nie jesteśmy w stanie uniknąć. Czasem okazuje się, że stolarnia, z którą nawiązujemy współpracę, tworzy całą partię krzyży odbiegających od naszych wcześniejszych ustaleń. Czasem z całej partii pojedyncze egzemplarze trochę odstają jakością od pozostałych. Czy w takiej sytuacji te krzyże powinny zostać zutylizowane? Gdy plakaty przypadkiem zostaną wydrukowane na cieńszym papierze, niż planowaliśmy, to czy powinniśmy je oddać na makulaturę?

Po co OUTLET z katolickimi rzeczami?
W zeszytach zdarzają się niewielkie zagięcia, które nie przeszkadzają w korzystaniu z przedmiotu.

Na początku odkładaliśmy te rzeczy na bok. W końcu nie jesteśmy jak marki modowe, które palą tony niesprzedanych ubrań! Staramy się dbać o środowisko na każdym kroku. Na pewno różnie nam to wychodzi, ale absurdem byłoby ponowne wykorzystywanie kartonów i wypełniaczy, inwestowanie w papierowe taśmy i biodegradowalne pianki, gdy chwilę później gotowe pełnoprawne produkty wrzucalibyśmy do kosza. Taki scenariusz nie wchodził w grę!

Jednocześnie coraz częściej spotykaliśmy się z opiniami, że odłożone przez nas rzeczy wcale nie są takie złe. Lekkie przebarwiania druku dla wielu osób były niezauważalne, a nieperfekcyjne krzyże budziły zdziwienie, bo "przecież i tak na ścianie nie będzie tego widać".

Po co OUTLET z katolickimi rzeczami?
W drewnianych krzyżach na łączeniach mogą pojawiać się nierówności.

Z czasem, gdy Klienci pytali o wyprzedane produkty, które zniknęły ze strony sklepu, zaczęliśmy proponować te odłożone na bok egzemplarze w promocyjnych cenach. Okazało się, że cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, a wiele osób szczerze docenia te wyjątkowe produkty ("ocalone" przed zapomnieniem) i cieszy się niedoskonałościami, za którymi często kryje się jakaś historia.

Aż tak pozytywny odbiór był dla nas miłym zaskoczeniem.

Nie pozostało nam nic innego, jak uporządkować sprzedaż outletowych produktów, poprzez stworzenie odpowiedniej kategorii w sklepie. Teraz każdy ma łatwy dostęp do naszej pełnej oferty.

Po co OUTLET z katolickimi rzeczami?
Często niedoskonałości produktów, które trafiają do outletu, są niemal niewidoczne na pierwszy rzut oka. Na niektórych figurkach powstają malutkie kropeczki z bąbelków robiących się czasami podczas wypalania szkliwa.

Cieszymy się, że udało się znaleźć tak pozytywne rozwiązanie tematu, z którym się mierzyliśmy. Teraz jesteśmy spokojni, że wszystkie - nawet te nieidealne - dewocjonalia znajdą dla siebie dom, a Wy macie dostęp do produktów w znacznie niższych cenach. Do outletu wstawiamy też końcówki kolekcji, ostatnie sztuki i różne limitowane produkty, które powstają w pojedynczych egzemplarzach w ramach naszych twórczych eksperymentów.

Niektóre rzeczy są tylko lekko przecenione, a inne sprzedajemy poniżej kosztów produkcji. Warto regularnie sprawdzać naszą outletową zakładkę :)