Kto miał okazję być na ślubie, ten wie, jak piękne jest to wydarzenie. Często towarzyszy nam wzruszenie, kiedy państwo młodzi ślubują sobie wzajemnie miłość, wierność i uczciwość małżeńską aż do końca ich dni. Z tej radosnej okazji szukamy prezentu, który będzie przypominał im o łączącej ich miłości.

Katolickie prezenty na ślub
Nowoczesny plakat "Miłość" wspaniale prezentuje się w przeróżnych wnętrzach! Dostępny w różnych rozmiarach.

Nowoczesna grafika Joanny Ambroz to wspaniały prezent, jeśli szukacie czegoś, co ozdobi dom nowożeńców. Para z aureolami trzymająca się w objęciach ma piękny przekaz: miłość uświęca. Trzy formaty pozwolą łatwiej dopasować, który rozmiar najlepiej zaprezentuje się we wnętrzu.

Katolickie prezenty na ślub
"Rozmawiam. Nie namawiam. Słucham. Nie oceniam." to podstawa udanego dialogu, nie tylko tego małżeńskiego.

Małżeński dialog pełen szacunku opiera się na bardzo ważnych słowach. Przypomina o nich plakat „Rozmawiam”. Taka grafika mówi, jakie wartości ważne są dla mieszkańców tego domu. Jest też elegancką podpowiedzią jak rozwiązywać trudne sytuacje. W tak przyjaznej formie z pewnością będzie mile widziany :).

Katolickie prezenty na ślub
Krzyż jest tradycyjnym symbolem wiary chrześcijańskiej, dlatego często można go spotkać w domach katolików. Dla młodej pary, która urządza swoje mieszkanie, prezent w postaci minimalistycznego krzyża będzie pięknym gestem.

Ważnym elementem w nowym domu jest krzyż na ścianę. Przypomina on o Bogu i o wielkiej miłości. Warto, by ten znak towarzyszył zakochanym już od początku ich wspólnej małżeńskiej drogi. Proste, drewniane i mosiężne krzyże będą ślicznym symbolem wspólnej wiary, a dodatkowo ozdobią wnętrze.

Katolickie prezenty na ślubPlakat z cytatem: "Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony" (Mt 7, 25) to piękna metafora trwałości małżeńskiej wspólnoty.

Dla zakochanych, którzy tworzą wspólny dom, dobrym pomysłem na prezent będą plakaty z modlitwą o opiekę nad domem i rodziną. Wspólne modlenie się jej słowami zbliży do siebie męża i żonę. Nie zawsze książeczka z modlitwami będzie pod ręką, by odszukać tekst modlitwy o opiekę nad domem. Piękny plakat z czytelnymi słowami ułatwi wprowadzenie tej modlitwy do codziennego pacierza.

Katolickie prezenty na ślub
Różne cytaty i style plakatów pomogą znaleźć ten odpowiedni, który będzie dobrym prezentem ślubnym.

Ciekawym pomysłem na prezent z okazji ślubu będą plakaty z cytatami o miłości, które lubią nowożeńcy. Biblia czy słowa świętych są źródłem ślicznych zdań o małżeństwie, miłości i wspólnym życiu. Może któryś z nich stanie się dla nich mottem na małżeńskiej drodze?

Katolickie prezenty na ślub
Akwarelowy plakat ze Świętą Rodziną to wyjątkowy pomysł na religijny prezent z okazji ślubu.

Częstym prezentem z okazji ślubów jest obraz Świętej Rodziny. Krewni i przyjaciele wręczają go, by symbolizował opiekę Maryi, Józefa i Jezusa nad małżeństwem. Nie każdy przepada za tradycyjnymi obrazami albo ich reprodukcjami. Akwarelowa wersja jest pełna koloru i przekazuje obraz wielkiej radości, jaką jest rodzina. A przecież tego właśnie chcemy życzyć młodej parze - aby ich życie było pełne radości i szczęścia!
 
Zobaczcie wszystkie nasze propozycje w zakładce „NA ŚLUB”.