Coraz częściej pytacie nas o to, jak wyglądają nasze ramy. Chcecie dobrać odpowiednią oprawę, która będzie pasowała do plakatu, jak i do wnętrza. To bardzo ważne! Dobrze dobrana rama potrafi nadać odpowiedni klimat czy podkreślić kolory i wzory grafiki.

Zobaczcie, jakie ramy możecie dobrać do plakatów w FIDO.

    Ramy 21x30

Jaką ramę wybrać?
Tak prezentują się wszystkie ramy odpowiednie dla plakatów 21x30.

 
Mamy pięć ram do wyboru dla plakatów w formacie 21x30. Miniplakaty i duże kartki z passe-partout również oprawiamy w ramy w tym formacie. Są wykonane z płyty pilśniowej, a plakaty zabezpiecza pleksi. Z tyłu ramy znajduje się nóżka oraz zawieszka. Dzięki temu plakat można wygodnie postawić na półce albo powiesić na ścianie. 

Prosta czy frezowana?

Jaką ramę wybrać?
Dwa style ram pozwalają wybrać odpowiednią oprawę, która będzie pasowała zarówno do plakatu, jak i do wnętrza.

Często zastanawiacie się, czym różni się prosta rama od frezowanej. Każda z nich potrafi nadać inny charakter plakatowi. Prosta rama jest płaska, bez zdobień. Dzięki temu jest uniwersalna i pasuje do większości wzorów. Jest idealna do nowoczesnych wnętrz. Rama frezowana ma stopniowane zdobienia, dzięki czemu bardziej przypomina oprawę dawnych obrazów malarskich. 

    Czarna czy biała?

Jaką ramę wybrać?
 

Biały i czarny to kolory neutralne, potrafią jednak nadać różny charakter plakatom. Czarne ramy mocno kontrastują zarówno z jasnymi wzorami, jak i wnętrzami. Dobrze komponują się z graficznymi wzorami. To właśnie w ciemnej oprawie wystawiane są obrazy i fotografie w galeriach. Jasne ramy często wybieracie jako oprawę prezentów na chrzest lub komunię. Doskonale komponują się z delikatnymi grafikami, nie odwracając uwagi.

    A może złota?

Jaką ramę wybrać?
Złota rama to odważny pomysł na oprawę plakatu. Dobrze sprawdzi się jako prezent z okazji ślubu czy chrzcin.


Złota rama to wyjątkowy pomysł na oprawę. Potrafi doskonale podkreślić ciepłe kolory plakatu, nawet jeśli nie są one dominujące. Jej profile są lekko zaoblone w środku. Taka rama ożywia plakat i wprowadza ciekawy kontrast przy niebieskich grafikach.

Ramy 30x40

Jaką ramę wybrać?
Do plakatów w formacie 30x40 proponujemy te trzy ramy. Każda z nich pozwala podkreślić różne cechy grafiki.

Ramy w tym formacie są dostępne w trzech wariantach. Dwie proste ramy: biała i czarna oraz złota. Ich style są podobne do ram w formacie 21x30. Zawieszki z tyłu są metalowe, dzięki temu lepiej przyjmują ciężar większy opraw. Wykończenie ram białych i czarnych jest matowe, dzięki czemu nie odwracają uwagi od grafiki.

Mamy nadzieję, że teraz wybór ramy będzie łatwiejszy. Zaglądnijcie do kategorii PLAKATY, aby zobaczyć wszystkie nasze wzory.