Życzenia można złożyć na różne sposoby. Jedni wolą składać je osobiście z serdecznym uściskiem i szczerym pocałunkiem. Inni wybierają sposób mniej bezpośredni i zamiast mówić, wolą podarować komuś kartkę okolicznościową. Ten drugi rodzaj składania życzeń ma ten atut, że życzenia te mogą być przemyślane i zapisane na spokojnie w zaciszu własnego domu. Poza tym są uroczystości, na których obecność wręcz ciężko sobie wyobrazić bez takiej kartki. Jednym z takich szczególnych wydarzeń jest ślub członka rodziny. Jak zatem wybrać kartkę okolicznościową właśnie na taką uroczystość? 

Dlaczego warto podarować kartkę okolicznościową?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle warto podarować kartkę okolicznościową członkowi rodziny z okazji jego ślubu. Przede wszystkim, ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego nowożeńca. Wszystko planuje się i ustala tak, aby był to dzień niezapomniany i po latach przywodził na pamięć miłe wspomnienia. Oczywiście, można się zastanawiać czy w związku z ilością prezentów, jakie dostaje się na ślubie, państwo młodzi w ogóle spojrzą na kartkę okolicznościową. Jednak nie zapominajmy, że właśnie po latach pamięta się nie wartość czy wielkość prezentów, ale raczej to, ile ktoś włożył serca w to co podarował. Zatem dobrze dobrana kartka okolicznościowa z ciekawymi i mądrymi życzeniami w środku będzie świetnym dodatkiem do głównego prezentu ślubnego. Poza tym taka kartka świadczy także o tym, że prócz czegoś materialnego chcemy podarować członkowi rodziny, który zaczyna nową drogę życiową, coś od siebie. Czasem takie zapisane słowa płynące z serca, pozostają na lata w pamięci osób, które je przeczytały.

Jak wybrać kartkę okolicznościową?

Jeśli chodzi o kartkę okolicznościową dla członka rodziny, to warto na początku zastanowić się, jak dobrze tak naprawdę znamy tę osobę. To pomoże nam trafić w jej gusta i spowodować, aby kartka taka sprawiła jej przyjemność i wywołała uśmiech na jej twarzy. To dość istotne, ponieważ warto dopasować kartkę do osobowości osoby. Jeden ucieszy się z kartki w stylu poważniejszym, a inny bardziej zapamięta coś z większym poczuciem humoru. Ważne jednak, aby kartka swoim stylem nawiązywała do tego pięknego dnia, w którym dwoje ludzi przestaje myśleć w kategoriach „ja”, a zaczyna myśleć w kategoriach „my”. Warto także zastanowić się nad tym, co jest aktualnie modne. Dla przykładu, niebieski coraz częściej staje się kolorem przewodnim na ślubach i weselach, zatem można zdecydować się na taką kolorystykę kartki okolicznościowej. Można także wprost zapytać członka rodziny, który będzie zawierał związek małżeński, jaki będzie przewodni kolor i pod to dobrać kartkę. Jest też kilka technicznych szczegółówna które warto zwrócić uwagę, wybierając kartkę okolicznościową. Pierwsza sprawa to materiał, z jakiego jest ona wykonana. Kartki okolicznościowe najczęściej wykonuje się z papieru ozdobnego, dzięki czemu są one trwałe i można je ładnie wyeksponować. Warto o tym pamiętać, bo coraz częściej kartki takie naprawdę są traktowane jako miłe pamiątki i oprawiane na przykład w antyramę. Druga sprawa to wyznaczone miejsce na życzenia. Ten dość praktyczny aspekt warto mieć w głowie od początku poszukiwań najlepszej kartki okolicznościowej. Wiele zależy od tego, czy mamy już napisane życzenia, czy dopiero zamierzamy się tym zająć. W pierwszym wypadku sytuacja jest nieco trudniejsza, ponieważ będziemy musieli postawić na taki wariant, gdzie wyznaczone pole na tekst jest mniej więcej analogicznego rozmiaru co nasze życzenia. Druga sytuacja, kiedy nie mamy jeszcze napisanych życzeń, wydaje się więc dużo bardziej komfortowa. Podczas pisania ich można przecież nawiązać do designu czy estetyki kartki, co na pewno zostanie docenione przez młodych. Są też warianty z już napisanymi życzeniami, pod którymi wystarczy się jedynie podpisać, lecz w tym przypadku całość staje się bardzo uniwersalna, a życzenia przecież powinny być odpowiednio spersonalizowane.