Czy różańcu, który ma tylko dziesięć paciorków modlimy się inaczej? W Internecie nie ma poradników o tym, jak powinniśmy się odmawiać różaniec na pierścionku, dlatego przygotowaliśmy dla Was specjalny przepis! Już nie będziecie się zastanawiać, jak powinniście się modlić na różańcu na palec lub rękę :).

Październik bardzo mocno jest związany z bardzo ciekawą formą modlitwy. Medytacja poprzez odmawianie różańca ma niezwykłe działanie - uspokaja nasze myśli, pozwala na większą refleksję, wycisza nas. Skupienie się na powtarzanych słowach modlitwy pozwala nam odciąć się od tego, co na co dzień nas rozprasza lub przeszkadza.
Najbardziej popularne różańce składają się z 6 części, w tym z pięciu dziesiątek. Ale! takie różańce są “skróconą” wersją pełnych różańców, które składają się z aż 15 dziesiątek! Skoro wersja z 59 paciorków jest niepełna, to dlaczego powstały jeszcze mniejsze wersje?Jak modlić się na różańcu na palec?
Różaniec jest modlitwą, którą pokochało wiele osób. Czas na refleksję, wyciszenie, wielokrotne powtarzanie pięknych słów Pozdrowienia anielskiego - to tylko kilka powodów popularności tej formy kontemplacji. Jednak nie zawsze mamy tyle czasu, ile byśmy chcieli poświęcić na modlitwę. Czasem okazja trafia się w momencie, kiedy jesteśmy z dala od domu i kościoła i nie mamy przy sobie różańca. Wtedy z pomocą przychodzi różaniec na palec lub ten w formie bransoletki. Jest piękny, zajmuje mało miejsca i subtelnie nas inspiruje. Ta dziesiątka koralików przypomina nam o modlitwie różańcowej każdego dnia. Możemy mieć ją zawsze przy sobie, a dzięki temu możemy skorzystać z każdej okazji do modlitwy.Jak modlić się na różańcu na palec?

Jak modlić się na dziesiątce różańca?

Oczywiście w uproszczonej wersji różańca mamy komplet paciorków, na których odmawiamy “Zdrowaś Maryjo”. A co z modlitwami, które odmawiamy na początku? Jest ich sześć - "Wierzę w Boga", "Ojcze Nasz", trzy razy powtórzone "Zdrowaś Maryjo" i "Chwała Ojcu". Skład Apostolski możemy odmówić przy krzyżyku. Kolejne pięć modlitw możemy już prowadzić do połowy różańca, a potem wrócić z powrotem do krzyżyka.

 
W skrócie:
krzyżyk - przeżegnanie się i “Wierzę w Boga”
I paciorek - “Ojcze nasz”

II paciorek - “Zdrowaś Maryjo”
III paciorek - “Zdrowaś Maryjo”
IV paciorek - “Zdrowaś Maryjo”
V paciorek - “Chwała Ojcu”

krzyżyk - pierwsza tajemnica różańca
paciorki - 10 razy "Zdrowaś Maryjo"
krzyżyk - "Chwała Ojcu" po każdej dziesiątce oraz kolejne tajemnice różańcowe


Po modlitwach wstępnych możemy wrócić do krzyżyka, żeby tam rozważać pierwszą tajemnicę różańcową.
Każdą kolejną dziesiątkę różańca rozpoczynamy od modlitwy “Ojcze Nasz” - ją możemy odmawiać na krzyżyku. Każde kolejne ziarenko to jedno “Zdrowaś Maryjo”. Dziesiątkę kończymy na krzyżyku, odmawiając “Chwała Ojcu”. Tutaj też rozważamy kolejne tajemnice różańcowe. Całą modlitwę różańcową kończymy “Pod Twoją obronę” i znakiem krzyża.Jak modlić się na różańcu na palec?

Proste, prawda? Nie bez powodu miliony osób na świecie tak bardzo pokochały tę modlitwę maryjną! A jeśli szukasz idealnego różańca, który będzie towarzyszyć Ci na co dzień, koniecznie zobaczcie nasze piękne modele w różnych kolorach i rozmiarach :)